Historia klubu

Drużyna powstała w marcu 2008 roku i jest druga najstarszą ekipą lacrosse w kraju. Kosynierzy jako pierwsi w Polsce założyli sekcję młodzieżową – Kosynierów Juniorów. W klubie od 2009 funkcjonuje także sekcja damska – Kosynierki Wrocław.

Pierwsze pomysły dotyczące założenia we Wrocławiu klubu sportowego i regularnego uprawiania lacrosse sięgają 2007 r. Wtedy grupa entuzjastów (za pomocą forów internetowych) umówiła się i spotkała się w jednym z wrocławskich lokali, by ustalić szczegóły współpracy, pozyskania sprzętu i treningów. Prezydent Europejskiej Federacji Lacrosse (ELF) Peter Mundy skontaktował się z jednym z założycieli, Tomaszem Kędzią i zaoferował swoją pomoc w postaci dostaw sprzętu i wysłania szkoleniowców do Polski. Równocześnie ruszyła inicjatywa lacrosse w Poznaniu. Tak narodziły się pierwsze drużyny w Polsce – Poznań Hussars i Kosynierzy Wrocław.

Jeden z pierwszych treningów Kosynierów Wrocław na wrocławskim Szczepinie

7 marca 2008 decyzją Prezydenta Miasta Wrocławia Klub Sportowy Kosynierzy Wrocław został wpisany do Ewidencji Klubów Sportowych, a wybrana przez założycieli nazwa klubu jest nawiązaniem do sekcji koszykarskiej Śląska Wrocław.

Kosynierzy Wrocław w 2011r.

Pierwszy oficjalny mecz lacrosse Kosynierzy rozegrali przeciwko Poznań Hussars 17 kwietnia 2008 we Wrocławiu na boisku przy ulicy Sztabowej. Spotkanie zakończyło się remisem 5:5.

Kosynierzy Wrocław to obecnie najbardziej utytułowany klub lacrosse w Polsce. Do tej pory wrocławska drużyna zdobyła siedem tytułów Mistrza Polski i dwa Wicemistrzostwa. Zawodnikom „Kos” udało się również zwyciężyć w Międzynarodowym Turnieju Silesia Cup. Wrocławscy zawodnicy stanowią trzon Reprezentacji Polski od czasu jej powstania.