Kosynierzy Mistrzem Polski, Kosynierki ze srebrnymi medalami!

Kosynierzy triumfują w Polskie Lidze Lacrosse po raz czwarty z rzędu i szósty w ogóle, dziewczęta zdobywają srebrne medale!

W sobotę w Poznaniu rozegrano Weekend Mistrzów Polskiej Ligi Lacrosse. Krajowe zmagania odbyły się w tym roku w nowej, skróconej formie. Kosynierzy najpierw przeszli jak burza przez sezon zasadniczy (bez porażki), później w półfinale pokonali Poznań Hussars, by wreszcie sięgnąć po kolejny tytuł mistrzowski – w finałowym starciu z Kraków Kings, wygranym 6:5.

Oznacza to absolutną dominację wrocławian na polskiej scenie lacrosse. W historii krajowych rozgrywek nie odbył się finał bez Kosynierów, dolnośląska ekipa nigdy nie znalazła się poniżej drugiego miejsca, a swój ostatni mecz przegrała około dwa i pół roku temu!

Wrocławskie dziewczęta uległy w finale drużynie Poznań Hussars Ladies 5:7, mimo zaciętej walki. Co ważne, wśród indywidualnych wyróżnień Joanna Wawrzynów – wrocławska lakrosistka – otrzymała aż dwie nagrody: dla najlepszej pomocniczki i MVP – najbardziej wartościowego gracza sezonu!

Serdecznie dziękujemy za miniony już sezon i kibicujemy naszym zawodnikom w przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Izraelu, które odbędą się w lipcu tego roku.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany.