Kosynierzy w finale czwarty raz z rzędu

Mistrzowie Polski przed kolejną szansą na obronę tytułu! Wrocławscy Kosynierzy pokonali Poznań Hussars 7:4 w spotkaniu półfinałowym rozgrywanym na Polach Marsowych podczas festynu Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczął zespół gości. Już w drugiej minucie ekipa z Wielkopolski pokonała Dawida Zająca strzegącego bramki “Kos”. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Ryszarda Matkowskiego i dwoma golami Mikołaja Śmigla. Do połowy spotkania dla Kosynierów punktował Jan Rydzak, a Hussars zdobyli kolejnego gola – po 2 kwarcie na tablicy widniał wynik 4:2.

Po przerwie poznaniacy zmniejszyli stratę do zaledwie jednego punktu. Strzelecka niemoc wrocławian trwała aż do 53 minuty, kiedy Ryszard Matkowski wykorzystał asystę Szymona Bagińskiego. Bezpieczny dystans zapewnił gospodarzom Luke Stypulkowski, który punktował w 62 i 69 minucie. Poznaniacy strzelili ostatniego gola spotkania na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem, ustalając wynik na 7:4. MVP spotkanie wybrano obrońcę “Kos” wykonującego również wznowienia – Bartosza Kajora.

Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się podczas Weekendu Mistrzów, który odbędzie się w Poznaniu 16 i 17 czerwca. Tam Kosynierzy zmierzą się z Kraków Kings, którzy pokonali w półfinale AZS Legion Katowice 10:3. To oznacza, że – niczym w NBA – po raz czwarty z rzędu o krajowe trofeum powalczą te same zespoły. Do tej pory wrocławianie tryumfowali trzykrotnie. Jak poradzą sobie tym razem, osłabieni brakiem dwóch najlepiej punktujących zawodników sezonie zasadniczym – Daniela Smazy i Mikołaja Śmigla? Odpowiedź poznamy już za niecałe trzy tygodnie.