Lakrosowy klasyk w półfinale Mistrzostw Polski – Kosynierzy kontra Hussars

Już w najbliższą sobotę Mistrzowie Polski z Wrocławia staną do walki w pierwszym meczu półfinałowym Polskiej Ligi Lacrosse! Przeciwnikiem „Kos” będzie najstarsza drużyna w kraju – Poznań Hussars. Dzięki zwycięstwu ze Spartans Oświęcim, ekipa z Wielkopolski zapewniła sobie bowiem prawo gry w fazie play-off z 4. miejsca; wrocławianie zakończyli sezon zasadniczy jako liderzy tabeli.

Fot. Karol Ostrowski

– Co prawda w tym sezonie udało nam się pokonać Hussars aż 14:3, ale faza play-off to zupełnie nowy rozdział – mówi Jan Rydzak, grający trener Kosynierów. Poprzednie wyniki nie mają już żadnego znaczenia, teraz rywalizacja zaczyna się tak naprawdę na nowo. Dodatkowo, do meczu przystąpimy najprawdopodobniej bez dwóch najlepszych strzelców z poprzedniego pojedynku – Daniela Smazy i Mikołaja Śmigla… To na nas, faworytach i obrońcach tytułu będzie ciążyła presja, a przecież starcia z Poznaniem to nasze lakrosowe El Clásico – dodaje Rydzak.

Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław: www.facebook.com/events/595543694131762/

Mecz Kosynierów będzie jednym z elementów festynu sportowo-rekreacyjnego Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław. Wszyscy uczestnicy wydarzenia – w tym meczu „Kos” – mają zapewniony darmowy wjazd na teren Kompleksu Stadionu Olimpijskiego i parking na terenie Pól Marsowych (oznaczony na mapie). Mogą też oczywiście wziąć udział w pozostałych atrakcjach zaplanowanych przez Uczelnię!

Mapa – parking i miejsce rozgrywania meczu

Spotkanie Polskiej Ligi Lacrosse odbędzie się na boisku trawiastym obok obiektów do sportów plażowych, po lewej stronie Pól Marsowych (patrząc od strony budynku P-5 AWF Wrocław; oznaczono na mapie logotypem Kosynierów), 26.05.2018 r. o 12:00. Wstęp wolny

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany.