Wielki sprawdzian sił przed Weekendem Mistrzów

Już w najbliższą sobotę we Wrocławiu odbędzie się ostatni turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Przeciwnikiem “Kos” będą aktualne Mistrzynie Polski – Poznań Hussars Ladies. Poznanianki są liderem tabeli, na drugim miejscu znajduje się ekipa z Wrocławia. Ostatnie dwa bezpośrednie spotkania między tymi drużynami zakończyły się jednobramkowymi zwycięstwami wielkopolskich “Ladies”.

Czytaj dalej “Wielki sprawdzian sił przed Weekendem Mistrzów”

Lakrosowy klasyk w półfinale Mistrzostw Polski – Kosynierzy kontra Hussars

Już w najbliższą sobotę Mistrzowie Polski z Wrocławia staną do walki w pierwszym meczu półfinałowym Polskiej Ligi Lacrosse! Przeciwnikiem „Kos” będzie najstarsza drużyna w kraju – Poznań Hussars. Dzięki zwycięstwu ze Spartans Oświęcim, ekipa z Wielkopolski zapewniła sobie bowiem prawo gry w fazie play-off z 4. miejsca; wrocławianie zakończyli sezon zasadniczy jako liderzy tabeli.

Czytaj dalej “Lakrosowy klasyk w półfinale Mistrzostw Polski – Kosynierzy kontra Hussars”

Ostatni mecz Kosynierów w rundzie zasadniczej – do play-offów bez porażki?

Kosynierzy Wrocław nie zwalniają tempa! W kolejnym sezonie nie zaznali jeszcze porażki – ostatni raz w Polskiej Lidze Lacrosse „Kosy” zostały pokonane dwa lata temu, w dogrywce meczu przeciwko Gromowi Warszawa. Po pokonaniu w minionej kolejce aktualnych Wicemistrzów Polski, Kraków Kings aż 15:6 (w ubiegłorocznym finale, „Królowie” ulegli zaledwie jedną bramką!), Kosynierów czeka pojedynek z Poznań Hussars. Choć w tym sezonie drużyna z Wielkopolski zwyciężyła dopiero raz, na pewno starcie nie będzie należało do tych „łatwych”.

Czytaj dalej “Ostatni mecz Kosynierów w rundzie zasadniczej – do play-offów bez porażki?”